uvádza...
13. logistické fórum LOG-IN | 11. apríla 2019

Program

Prípadové štúdie a inovácie v podaní tých najlepších fachmanov
KONFERENČNÝ DEŇ
11. 4. 2019
8:00

Registrácia

9:00 - 18:00

Odborný program

Úvodné slovo

Vítame Vás na 13. ročníku fóra LOG-IN!

Rub a líc blahobytu

Úvodnú prezentáciu bude mať legenda pán Marián Jelínek

Jeho prednáška bude na téma, ktoré zaujíma každého. Blahobyt a osobné šťastie. Čo môžeme v našich životoch považovať za úspech? K akému cieľu máme smerovať? Kde sa inšpirovať a motivovať? Je možné si užívať blahobyt a zároveň byť vnútorne šťastný?

Marian Jelínek, kouč a motivátor

Umelá inteligencia

Juraj Rosa nám predstaví 5 spôsobov, akými umelá inteligencia zmení logistiku

Má umelá inteligencia využitie v logistike? Krátka odpoveď: áno. Poďme sa spolu pozrieť na miesta, v ktorých umelá inteligencia (z)mení logistiku.

Juraj Rosa, GoodAI Applied
11:00 - 11:30

Coffee break

Prípadová štúdia: Automatizácia skladov

Automatizácia skladov s budúcimi víziami.

Michael Benjert, Toyota Material Handling Europe

Last mile logistics

Logistika poslednej míle z pohľadu udržateľnosti, brownfield vs. greenfield. Nedostatok zamestnancov či miesta.  Ako ju zjednodušiť a zefektívniť?

Tomáš Bednár, VGP
Nico Schütz, DHL Supply Chain Slovakia
Peter Jánoši, P3 Logistic Parks
Braňo Jendek, 108 AGENCY Slovensko
13:00 - 14:30

Obed + BizLOG

Prípadová štúdia: Od automatizácie expedovania až po efektívny zákaznícky servis

Efektívne expedičné riešenie môže byť o niečom viac ako len o automatizovanej tlači štítkov. V čom a ako veľmi sa zefektívnili procesy súvisiace s expedovaním v spoločnosti Bestcena.sk s.r.o. po implementácii online expedičného systému Neoship sa dozviete v tejto prezentácii.

Jan Kala, Bestcena.sk
Ing. Ján Zeman, Bestcena.sk
Mgr. Tomáš Záškvara, NEOSHIP

Automatizácia logistiky a digitálne dvojča

Inteligentné riadenie a automatizácia logistických procesov technológiou digitálneho dvojčaťa.

Digitálne dvojča (Digital Twin) patrí medzi inovačné trendy roku 2019. Prednáška spoločnosti ANASOFT objasní úlohy a prínosy digitálneho dvojčaťa pri digitalizácii a automatizácii materiálových tokov a logistických procesov. Zároveň sa bude zameriavať aj na  na inteligentné riadenie logistických operácií s implementačnými príkladmi z praxe.

Peter Bílik, ANASOFT

Štandardy GS1 v logistike

Reálne možnosti využitia a implementácie štandardov GS1 v oblasti retailovej logistiky, automotive priemyslu a harmonizovaného balíkového štítka.

Peter Kolarovszki, GS1 Slovakia
15:50 - 16:20

Coffee break

SmartBin v praxi (SmartLocker a SCS)

Aplikácia technológie SmartBin v montážnych prevádzkach. Smartlocker chytro využíva plno automatickú váhovú technológiu SmartBin pre kontrolu odberov a zároveň automatický monitoring skladu a objednávania. Služba SCS (alebo konsolidácia dodávateľov) integruje ľubovolný počet dodávateľov do jedného systému a tým veľmi zoštíhľuje logistické procesy vo firmách.

Tomáš Pelikán, Bossard CZ

Logistika 4.0 v praxi v oblasti cestnej dopravy

Digitalizácia, automatizácia procesov, internet vecí, algoritmy a množstvo ďalších pojmov sa spája s Logistikou 4.0. Čo to znamená? Nástup novej éry nám prináša množstvo otáznikov, na ktoré sme našli odpoveď.

Martina Zatkalíková, Trans.eu

Prípadová štúdia: Telematika v dnešnej „rýchlej“ dobe

Neustále vypisovanie papierov, zapisovanie kilometrov a potom zdĺhavé prepisovanie do elektronickej podoby. So systémom Webdispečink ušetrí veľa času ako zamestnávateľ tak aj zamestnanec. Veľkým benefitom je, že všetky dokumenty sú v elektronickej podobe a tým odpadá povinnosť skenovania dokumentov ako napríklad kniha jázd, elektronická stazka, autopožičovňa, evidencia pneumatík a ďalších nástrojov. Medzi neoddeliteľnú súčasť dnešnej doby je možnosť prepojenia s ďalšími systémami.

Jozef Klinovský, Sygic
Jaroslav Lederer, Princip
17:45 - 23:00

Večerný program

Galavečer logistickej inovácie

Prvé predanie nového Ocenenia LOG-IN prebehne na Galavečere logistickej inovácie po skončení odborného programu fóra LOG-IN. Na slávnostnom ceremoniáli, ktorý bude moderovať Veronika Cifrová Ostrihoňová z TV Markíza, odhalíme víťazov v troch kategóriách:

  • Technická a technologická inovácia roku
  • Projektová inovácia roku
  • Fachman roku
Veronika Cifrová Ostrihoňová, TV Markíza

Logistický Business Mixer

Logistický Business Mixer je VIP stretnutím logistických odborníkov v príjemnej neformálnej atmosfére večera. Jeho hlavným cieľom je networking medzi logistickými profesionálmi, ktorí sa tejto významnej spoločenskej udalosti pravidelne zúčastňujú. Občerstvenie, živá hudba a zábavný program sú šité na mieru nadväzovaniu obchodných kontaktov. Tentokrát bude nosnou témou večierku „Nočná Paríž“. Môžete sa tešiť na príjemnú francúzsku hudbu, gurmánske pohostenie a jedinečnú francúzsku atmosféru.

Na účastníkov čaká:

  • na 200 logistických odborníkov
  • neformálna atmosféra, výborná nálada
  • živá hudba, zábava, raut a dobré pitie…

Začíname ihneď po skončení Galavečera logistickej inovácie!