uvádza...
14. logistické fórum LOG-IN, 22. apríla 2021

Program

Prípadové štúdie a inovácie v podaní tých najlepších fachmanov
KONFERENČNÝ DEŇ
14. 5. 2020
8:00 – 9:00

Registrácia

Úvodné slovo

Budúcnosť technológií

Ako zistiť, ktorá technológia sa uchytí a ktorá nie? Čo presne znamenajú exponenciálna technológia a prečo je dôležité si uvedomiť, že my (ľudia) vieme premýšľať lineárne, ale nie exponenciálne. A ako sa pripraviť na budúcnosť, kde stroje budú stáť po našom boku? Petr Mára sa vo svojej prezentácii ľudskou rečou pokúsi priblížiť, čo je to exponenciálna technológia, ako ďaleko sú tieto technológie teraz v zložkách (medicína, stavebníctvo, automobilový priemysel, financie) a hlavne, ako sa pripraviť na budúcnosť, v ktorej nám prácu zoberú stroje, ale zároveň pre nás budú vytvárať pracovné miesta, ktoré si ešte teraz nevieme predstaviť.

Petr Mára

Logistické synergie – ako sa vysporiadať so spojením dvoch veľkých FMCG firiem z hľadiska logistiky

Integračný rok Karlovarských minerálnych vôd a PepsiCo a spojenia v Mattoni 1873 – ako sa nestratiť v komplexnosti, udržať servisnú úroveň a rozširovať ekologický prístup k preprave výrobkov.

Bohuslava Adamová, Mattoni 1873
10:30 – 11:00

Coffee break

Skúsenosti so zamestnávaním zahraničných zamestnancov

Zahraniční zamestnanci sú často efektívnejší, pracovitejší a prinášajú množstvo pozitív. Netreba však zabúdať na jazykové, kultúrne, administratívne a legislatívne výzvy, ktorým musia firmy čeliť.

Case Study: Ukrajina & Laos. Rozdielne krajiny, rozdielni ľudia. Čo ich spája? Práca na Slovensku. Cesta a príbeh zahraničných zamestnancov z Ukrajiny a Laosu.

Jana Šramčíková, Edgar Baker
Jakub Fekiač, Edgar Baker

Digitalizácia developmentu

Súčasný trend digitalizácie sa nevyhýba ani oblasti výstavby priemyselných a logistických nehnuteľností. Virtuálna či rozšírená realita nachádza svoje každodenné miesto v rôznych fázach projektov. Prezentácia predstaví najnovšie technológie v praktickom nasadení aj možnosti budúceho využitia.

Najnovšie intralogistické trendy a inovácie: od dronov, cez Vision Picking, automatizáciu a robotizácii až po 3D tlač v logistike

Logistiku v najbližších rokoch zmení chytré využitie dát, wearables a robotické vozíky. Automatizácia a robotizácia hýbe svetom logistiky. Robotická preprava v skladoch je jasný trend. Inovácie sú nutnosťou. Veľakrát sa o najnovších trendoch len hovorí, niekde už ale plne fungujú v praxi. Viete si predstaviť sklady bez vodičov manipulačnej techniky, len autonómne stroje, ktoré zaistia vyskladnenie a dokonca aj upratovanie skladu? Témou je aj využitie dát, čo má obrovský potenciál potrebné pri plánovaní zdrojov. Pozrieme sa tiež na projekty, pri ktorých bol využitý blockchain. Blockchain totiž funguje!

Andries Retief, DHL Supply Chain Central & Eastern Europe

Od Priemyslu 3.0 k Priemyslu 4.0. A ešte ďalej…

Slovenský priemysel prechádza zásadnou premenou a logistika ako servisná sféra nemôže stáť bokom. Automatizácia v mnohých firmách funguje vo výrobnej aj logistickej sfére pomerne dobre. Teraz nadišiel čas fúzie výrobných a logistických operácií. A tiež čas prepájania jednotlivých strojov, výrobkov, komponentov, softvéru a napríklad aj ľudí …, pričom životodarnou „tekutinou“ tohto procesu sú dáta. Obraz digitálnych tovární a digitálnej logistiky nemusí byť príliš vzdialený. Osobnosti logistiky budú diskutovať o aktuálnom smere a vývoji skladovej a intralogistickej technike a technológií, o problematike internetu vecí a big dát alebo o úlohe človeka v robotizovaných výrobách. A možno aj o budúcnosti, ktorá spočíva v umelej inteligencii či hlbokom prepojení strojov a človeka. Ako sa umelá inteligencia prejaví v každodennej praxi logistického manažéra? Čo nás čaká a neminie?

Rastislav Glončák, Visteon Electronics Slovakia
Rečník 1
Juraj Rosa, Habitable.co
Ivan Pastier, CTP
Branislav Jendek, 108 AGENCY Slovensko
13:00 – 14:15

Obed + BizLOG

Inovujte radikálne, rýchlo a lacno

Len veľké a nesmierne bohaté korporácie si môžu dovoliť donekonečna meetingovať a brainstormovať, a pritom nič nevytvoriť. Ak do tejto kategórie nepatríte, urobíte lepšie, ak sa naučíte svetoznámu metódu na kreatívne riešenie problémov Design Thinking. Prídťe, pretože vďaka inovatívnemu mysleniu môžete zmeniť svoj biznis, tím, či dokonca život. Naučíte sa tvoriť inovatívne produkty a služby, budete efektívnejší a objavíte svoj kreatívny potenciál.

Juraj Rosa, Habitable.co

Trendy v ADR skladovaní, prvý ADR sklad na východnom Slovensku

Špecifiká skladovania nebezpečného tovaru v prvom ADR sklade na východnom Slovensku. Pozrime sa na špecifický proces skladovania, ktorého nutnosťou sú dôsledné kontroly a dodržiavanie bezpečnostných predpisov. Na čo sa zamerať? Akých chýb sa vyvarovať?

Valer Kurinec, ASRA

Automatizácia – využite potenciál svojho skladu naplno

Spoločnosť HELLA je tradičným dodávateľom automobilového priemyslu s centrálou v Nemecku. Slovenská pobočka sa pripojila ku korporátnej stratégii automatizácie, v ktorej vidí nielen trend, ale predovšetkým praktické výhody, medzi ktoré patrí napríklad eliminácia chýb, úspora miesta alebo väčšiu efektivita skladových procesov. Čo znamená zaviesť do logistiky prvky automatizácie a zladiť všetky technológie s ľuďmi?

Ivana Klubalová, Hella Innenleuchten – Systeme Bratislava

Kooperatívna výmena paliet

GOPALL je unikátny systém, ktorý zabezpečuje efektívnu výmenu paliet medzi dopravcami pri prepravách s výmenou paliet. GOPALL napomáha vyriešiť paletový dlh už pri plánovaní prepravy a zároveň umožňuje prepravcom zbaviť sa prázdnych paliet v blízkosti vykládky. Vďaka tomu majú voľné ruky pri ďalšej preprave a nie sú limitovaní smerom ani ložnou kapacitou vozidla.

Milan Muňko, GOPALL

Prezentácia bude čoskoro oznámená

V tomto čase mala byť skvelá prezentácia od spoločnosti Lidl na téma Ekologická logistika: kamióny s kombinovaným pohonom, efektívne plánovanie trás a vyťažovanie vozidiel ako základ green logistiky. Žiaľ kvôli zmene termínu prezentácia nebude na LOG-INe. Ale prezentáciu od Lidlu uvidíte na kongrese SLOVLOG, 22. 10. 2020. Čoskoro zverejníme novú rovnako zaujímavú prezentáciu.

Rečník 1
16:15 – 16:45

Coffee break

Slovenská ekonomika rástla najpomalšie za takmer šesť rokov. Čo bude ďalej?

Úvod do súčasného stavu slovenského ekonomiky z pohľadu popredného slovenského ekonóma. Spomalenie tempa rastu HDP Slovenska ovplyvnil vývoj spotreby domácností i štátu, rovnako ako rýchlejšie zvyšovanie dovozu výrobkov a služieb než vývozu. Podľa štatistikov v treťom štvrťroku minulého roka klesla výkonnosť kľúčových odvetví ekonomiky vrátane priemyslu. Čo bude ďalej?

Vladimír Vaňo, Mazars

Kam smeruje Slovensko alebo šťastie praje pripraveným

Ako je na tom skutočne slovenská ekonomika a čo slovenské logistické a výrobné firmy môžu očakávať? Na čo je potrebné sa pripraviť a ako a na čo vhodne reagovať? Aké máme možnosti na to, aby sme boli o krok napred? Ako sa súčasná situácia prejavuje napríklad v oblasti developmentu, automatizácie a ľudských zdrojoch a aké sú predikcie?

 

Rečník 3
Rečník 2
Vladimír Vaňo, Mazars
Rečník 1
Tomáš Ostatník, GO ASSET Development

Galavečer logistickej inovácie

Druhé predanie Ocenenia LOG-IN prebehne na Galavečere logistickej inovácie po skončení odborného programu fóra LOG-IN. Na slávnostnom ceremoniáli, odhalíme víťazov v štyroch kategóriách:

  • Technická a technologická inovácia roka
  • Projektová inovácia roka
  • Inovácia v logistických realitách
  • Fachman roka

Ste odborníkom v oblasti logistiky a chceli by ste nám pomôcť pri výbere víťaza? Hlasovať môžete TU.

19:00 – 23:00

Logistický Business Mixer