uvádza...
11. logistické fórum LOG-IN

Program

Aktuálne témy, top prednášajúci
1. deň
8. 6. 2017

Registrácia

10:00 - 18:00

Odborný program

Udržateľnosť v poštovej logistike

Spoločnosť PostNL po takmer dekáde skúseností v oblasti elektrickej mobility a udržateľnej logistiky získala celosvetové prvenstvo v Dow Jones indexe udržateľnosti pre logistiku. Prezentácia predstaví túto dlhú cestu na vrchol a ďalšie kroky firmy v blízkej budúcnosti.
Manolo De La Fuente, Voltia
Laurens Tuinhout, PostNL

Prečo platíte za prevážanie vzduchu?

Prezentácia sa bude venovať problematike obalov a predstaví konkrétne príklady najlepšieho využitia obalového riešenia.

Moderná logistika pre výrobu LED svetiel

Rýchlosť a efektivita sú kľúčovými faktormi vo výrobe automotive. Prezentácia prinesie základné informácie o procese spracovaní objednávok materiálu a ich následnom vychystaní v sklade pomocou automatizovanej technológie, ukáže možnosti automatizácie a praktické skúsenosti s automatizáciou vo výrobnom procese.
Jan Rindt, SSI Schäfer
Zbyněk Gregor, Automotive Lighting

CykloLogistika – ďalší krok v evolúcii logistiky

Cyklologistika je zaujímavým nápadom v preplnených a dopravou upchatých mestách. Vďaka tzv. cargobikom sa kuriéri dokážu popasovať aj s ťažšími nákladmi.
Šimon Krošlák, Švihaj Šuhaj
12:30 - 13:45

Obed + Businesslog

Automotive logistika – výzvy a trendy

Panelová diskusia sa bude venovať najnovším trendom v oblasti automobilovej logistiky a predstaví plány všetkých slovenských automobiliek. Dotkne sa i aktuálneho problému nedostatku pracovných síl.
Martin Adamička, Volkswagen Slovakia

Čo trápi cestných prepravcov

Prednáška sa bude venovať problémom cestných dopravcov najmä v súvislosti s minimálnou mzdou v niektorých európskych krajinám i najnovšiemu pokutovaniu vodičov za prespávanie v kamióne.

Automatika v cukrovinkách

Prípadová štúdia priblíži proces realizácie implementácie poloutomatického regálového skladu v najvýznamnejšej slovenskej cukrovinkárskej spoločnosti a prínosy, ktoré z toho vyplynuli.
Jozef Kolišťaník, I.D.C. Holding
Stanislav Fukna, Toyota Material Handling Slovensko
15:30 - 16:00

Coffee break

FMCG Logistika

Aktuálne problémy FMCG dodávateľov a požiadavky obchodných reťazcov. Panelová diskusia sa bude venovať aktuálnym problémom FMCG dodávateľov a požiadavkám obchodných reťazcov.

Na logistiku s logikou

Lunys je dovozca a distribútor zeleniny, ovocia, húb a musí každú noc vychystať množstvo prepraviek pre zákazníkov. Každá prepravka je individuálna - podľa toho, čo si odberateľ objednal. Po novom sa prepravky pohybujú k jednotlivým pracoviskám po dopravníku i s elektronickou informáciou o ich obsahu.
Peter Bílik, ANASOFT APR

E-commerce – logistika e-shopov

E-commerce je stále prudko sa rozvíjajúci segment. Panelová diskusia sa bude preto  venovať potrebám e-shopov na vybavenie skladov z hľadiska techniky i priestoru.
Martin Baláž, Prologis
Jan Palek, Goodman
Martin Štrba, Martinus
Stanislav Fukna, Toyota Material Handling Slovensko
18:00 - 22:00+

Logistický Business Mixer